Velnio keliais 2023 | Ką aplankysiu žygyje?

Pėsčiųjų turas: „Velnio keliais 2023“

Ką slepia žygis tokiu mistišku pavadinimu? Kodėl kviečiame keliauti Velnio pramintais keliais?

Netruks, kai žiemos kerus išsklaidžiusi skaisti pavasario saulė pradžiovins takus, o gaivuma kvepiantys miškai kvieste pakvies sujusti, sukrusti ir susitikti ištikimuosius pėsčiųjų žygių pamėgusius pirmajame 2023 m. žygyje.

Kviečiame planuoti ir savo atmintinėse pasižymėti, jog 2023 m. balandžio 22 dieną esi laukiamas Aukštadvario regioniniame parke įvyksiančiame žygyje ,,Velnio keliais“.

Tau suteiksime galimybę pasimėgauti ir susipažinti su Aukštadvario regioninio parko gamta, miškais turtingais paukščių balsais, prasieiti pačiais nuostabiausiais takais. Tikime, jog žygio maršrutas ,,Velnio keliai“ leis patirti nepakartojamus įspūdžius.

,,Velnio keliais“ 2023 žygis yra penktasis ir naujausias, su daugiausiai lankomų objektų, daugiausiai paruoštų trasų žygis.

Šeima, draugai ar žygeiviai profesionaliai pasirinksite trasas pagal savo pajėgumus ir mėgausitės unikalia gamta, išskirtiniu reljefu, kurio vargu ar galėtumėte pamatysite kažkur kitur Lietuvoje.

Galėsite pasirinkti vieną iš puikiai paruoštų aštuonerių trasų: 7, 15, 25, 32, 40, 57, 77 ir 90 km ilgio.

  • Lengvos – 7 ir 15 km.
  • Vidutinės – 25 ir 32 km.
  • Sunki – 40 km.
  • Labai sunkios – 57 ir 77 km.
  • Extreme – 90 km.

Registracija ir startas:

·  09:00-12:00 val. 7, 15, 25, 32 km trasoms.

·  07:00-09:00 val. 40 km trasai.

·  06:00-07:00 val. 57 km trasai.

·  05:00-06:00 val. 77, 90 km trasoms.

Jūs aplankysite:

Lankomi objektai7 km15 km25 km32 km40 km57 km77 km90 km
Verknės senvagės šaltinis++++++++
Aukštadvario piliakalnis++++++++
Auakštadvario dvaras++++++++
Albinavos įgriuva +++++++
Velnio duobė +++++++
Gelionių duobė  ++++++
Oro stebėjimo postas  ++++++
Mergiškių akmuo  ++++++
Mergiškių senkapis  ++++++
Pamiškės piliakalnis  ++++++
Jaučio pėdos akmuo   +++++
Migliškių pilkapynas   +++++
Eitulionių pilkapynas   +++++
IWW durtuvų mūšio vieta   +++++
Bažnyčios kalnas   +++++
PTuras panorama.   +++++
Beižionių piliakalnis    ++++
Alkas – apeigų vieta    ++++
Skrebio pažintinis takas     +++
Mošos piliakalnis     +++
Nikronių akmuo     +++
Juokingas telefonas     +++
Stirnų veisykla     +++
Saloviškių pilkapynas      ++
Strėvos įgriuva       +
Strėvos pažintinis takas.       +
Aukšlinio liepa       +
Krioklys Viloje – Strėva       +
Ežeras Akelė       +
Protėvių pažintinis takas       +

Norime nudžiuginti, jog visos trasos bus pasiekiamos autobusu ir įveikiamos vaikiškais vežimėliais. Atsakingai ir rūpestingai sudarytas maršrutas sudarys sąlygas komfortiškam žygiui visiems: vandens aprūpinimo punktai, sveiki užkandžiai bei gardus kariškas maitinimas, girdyklos ir maitinimas keturkojams. Visi įveikę pasirinkas trasas bus apdovanoti diplomais.

Ką pamatysite, ką patirsite šio žygio metu ?

Startavę nuo Aukštadvario regioninio parko direkcijos pastato vieni susipažins su Aukštadvariu ir tiesiog įveiks trasą vedančią aplink miestelį. Suras Verknės senvagės šaltinį. Tai trykštantis šaltas, geros kokybės šaltinio vanduo, kuris nuteka į Verknės senvagę. Čia prieškario laikais stovėjo malūnas, o vietos gyventojai vandenį naudojo ne tik gėrimui, bet ir gydymui. Žygeiviai galės pažvelgti į Pilaitės ežerą nuo Aukštadvario piliakalnio. Čia X–XIV a. stovėjo medinė Navinpilio pilis. Keliaudami praeis Aukštadvario dvarą. Kiti žygeiviai pasieks legendomis apipintą Velnio duobę, klausys pavasarinių balsų eidami pro Mergiškių gamtinį rezervatą.

Dar kitų žygio trasoje lauks šventu laikomas Mergiškių alkakmenis, Mergiškių senkapis, Jaučio pėdos akmuo.

O kur dar Migliniškių ir Eitulionių pilkapynai, Alkas (pagonių apeigų vieta), pirmojo Pasaulinio karo durtuvų mūšio vieta, neitin skambiai pavadintas Skerdynių akmuo bei I-II tūkst. menantis Beižionių piliakalnis.

Žygeiviai praeis pro Bažnyčios kalną, Pamiškės piliakalnį. Šis piliakalnis gali puikuotis esantis vienoje aukščiausių apylinkės kalvų. Kai prieis mitologinę vietą Škilietų ežerą, galės atsikvėpti apžvelgdami akies formos ežerus, o jeigu pažvelgs į juos iš aukščiau, tai supras, kad vanduo ežeruose juodos spalvos. Taip yra dėl itin didelio (40 metrų) ežerų gylio. Tolimiausieji maršrutai ves link Drabužninkų kaimo, Spindžiaus ežero, Strėvos įgriuvos ir netgi apims Strėvos Žaliąjį taką, Jankovicų kaimą kol pro Tolkiškes ir Derionis atves prie Nikronių akmens. Tai masyvus ledyninės kilmės, virš 2 metrų aukščio riedulys, ant kurio galėtų tilpti keliasdešimt žmonių! Beje, ištvermingiausiems bus smagu nusijuokti pasiekus savajame maršrute aplankius Juokingiausią telefoną ir dviratį medyje.

Argi nenuostabu ?! Jūsų laukia tokia gausa lankomų objektų, istorinių ar mitologinių vietų, bei nuostabaus grožio Aukštadvario regioninio parko miškai, keliai ir takeliai.

Mes – Pėsčiųjų turas – esame žinomi, vardan šio žygio išgarsinusio visą Aukštadvarį! Laukiame tavęs ir tavo draugų, pažįstamų, laukiame šeimų – tiek mažo, tiek suaugusio, tiek pradedančio, tiek pažengusio žygeivio.

Kilus klausimams, drąsiai kreipkitės!

Prašome likus savaitei iki renginio pasidomėti apie jį tik iš oficialios svetainės www.pesciujuturas.lt

Žygio registracijos nuoroda: https://pesciujuturas.lt/prekes-kategorija/velnio-keliais-2023/?orderby=price 
2022 metų pėsčiųjų žygio „Velnio keliais 2022” GALERIJA
Visus masinius žygius rasite: Masiniai žygiai
Visus solo žygius rasite: Solo žygiai
Renginio metu mus maitins: ARMYLIFE kariška virtuvė

Loading