Trakai. Lankytinos vietos

Trakai. Lankytinos vietos.

Žavingi savo unikaliu ežeringu kraštovaizdžiu, viduramžiais statytomis pusiasalio bei salos pilimis, Trakai laukia lankytojų visais metų laikais.

Istorikas M. Balinskis rašydamas apie Trakus sako: „Jų vieta taip yra graži ir taip romantiška, jog jeigu ji būtų Pietų arba Vakarų Europoje, daugybė keleivių plauktų jos lankyti, o gyventojai pralobtų dėl viešo žmonių domėjimosi; ne viena knyga, kurioje būtų aprašomas šis puikus kampelis, ne vienas vaizdas, kuriame būtų reiškiamas įstabus didžiųjų pilių griuvėsių paveikslas, duotų darbo gabių rašytojų plunksnai, ir žymių dailininkų įnagiui.“

Į senąją Lietuvos sostinę patogu atvykti tiek automobiliu, tiek autobusu, o iš Vilniaus miesto ir traukiniu. Jeigu savo kelionę pradėsi nuo šių vietų, tuomet išlipęs autobusų ar traukinių stotyje

tuoj pat pastebėsi Lukos ežerą. Beje, gali praeiti jo pakrante ir paganyti akis po beribę vandens erdvę. Nuo autobusų stoties kelionę tęsk Vytauto gatve. Tai centrinė miesto gatvė. Kairėje, šiltuoju metų laiku, Totoriškių ežero pradžioje. tave pasitiks trykštanti fontano srovė.

Keliauk pirmyn į miesto gilumą. Maironio ir Vytauto gatvių kampe pastebėsi Skaisčiausiosios Dievo Motinos gimimo stačiatikių cerkvę. Cerkvė yra be bokšto ir be varpinės.

Visai netrukus kairėje gatvės pusėje išvysi nedidelį Totorių skverą. Šiam skverui, esančiam prie Trakų rajono savivaldybės, prieš penketą metų buvo suteiktas Totorių skvero vardas. Čia įrengta paminklinė lenta. Ji žymi, jog Trakuose yra gimęs Krymo chanato įkūrėjas Chadži Girėjus.

Nuo Trakų miesto savivaldybės pastato miestas ženkliai keičia savo veidą. Netrukus vartus atvers senoji Trakų miesto istorija. Trakai. Lankytinos vietos.

Birutės gatvės skvere, dešinėje kalio pusėje, šiek tiek toliau nuo važiuojamosios dalies tikrai pastebėsi Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką. Žavus statinys mena gotikos ir baroko architektūros laikus. Čia taip pat yra ir katalikiškos piligrimystės vieta Vilniaus arkivyskupijoje. Nuspręsk pats, ką pirma pasirinksi. Ar užeisi į vidų, ar prieš tai pasivaikščiosi ratu palei bazilikos baltą sieną.

Akmenimis grįsta gatvelė priveda prie akmens žyminčio, jog aikštė į kalniuką, ant kurio stovi Švč. Mergelės Marijos Apsilankymobazilika, pavadinta Reinės aikšte.

Bazilikos šventoriuje 1995 metais buvo pašventintas šventojo Jono Pauliaus II paminklas. Paminklas žymi, jog Trakų bažnyčia buvo Jono Pauliaus II piligrimystės kelio apsilankymo vieta. Beje, bazilika traukia mases tikinčiųjų ir piligrimų paveikslu malonėmis garsėjančiai Švč. Mergelei Marijai. Tai vienas seniausių Lietuvoje Dievo Motinos atvaizdų. Paveikslui suteiktas Lietuvos Globėjos titulas.

Palikus Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką, galima keliauti toliau link Vytauto gatvės pabaigos. Prieisi vieną iš svarbesnių Trakų miesto akcentų – Šv. Jono Nepomuko koplytstulpį– 14 metrų aukščio statinį. Atmink, jog pasiekei Trakų miesto šerdį ir esi prie Trakų miesto globėjo atvaizdo.

Nuo Šv. Jono Nepomuko skverelio prasideda Karaimų gatvė. Ši Trakų miesto dalis buvo vadinta mažuoju miestu. Eidamas gatve atkreipk dėmesį į karaimų tautybės gyventojų palikimą – namus. Paprastai jie stovi galu su trimis langais į gatvės pusę. Pasak legendos, vienas langas skirtas Dievui, kitas – karaliui, o trečias langas pačiam karaimui.

Netrukus pastebėsi mėlynos spalvos su dviejomis baltomis kolonomis namą. Tai dominikonų vienuolių pastatytas Senasis į paštas.

Kitas objektas, turintis didelę istorinę ir religinę reikšmę – Kenesa – karaimų maldų vieta. Šie maldos namai vieni Lietuvoje esančių dviejų karaimų maldos vietų. Kiti, veikiantys karaimų maldos namų, yra Vilniaus miesto, Žvėryno mikrorajone.

Dar šiek tiek į priekį ir tavo akis pasitiks didinga Salos pilis, paprastai vadinama Trakų pilimi.

Apsupta Galvės ežero sustabdo turistus įsiamžinti Gotikinio stiliaus raudonų plytų pilies, ežero mėlio ir gamtos fone. Pilį pasieksi per Galvės ežerą nutiestais tiltais. Praėjęs pirmuoju tiltu pasieksi salą, turinčią trejopą pavadinimą: Karvinės, Karaimkos arba Kopūstinės sala. Saloje pastatytas paminklas Vytautui Didžiajam. Vytautas ypatingai svarbus Trakų miestui. Po jo pergalės prie Juodosios jūros, Vytautas, grįždamas iš Krymo, parsivežė į Lietuvą beveik 400 karaimų šeimų ir apgyvendino juos senojoje sostinėje.

Pačią Trakų pilį galėsi apžiūrėti ne tik iš vidaus, bet ir pasivaikščiodamas takais palei storas pilies sienas, bei salos krantus. Vasaros metu Galvės ežere plaukioja pramoginiai laiveliai, yra prieplaukų, poilsiui skirtų suolelių.

Viešėdamas Trakuose gali aplankyti šiuos muziejus: Trakų salos pilies, Trakų istorijos, Irklavimo, S. Šapšalo karaimų tautos muziejus, apžiūrėti Sakralinio meno ekspoziciją Dominikonų vienuolyno koplyčioje, o su šokolado istorija susipažinti  AJ Šokolado skulptūrų muziejuje.

Žiemai prasidėjus, 2022-12-03 d., visų laukiame žygyje ,, Kalėdų senelio sostinė 2022“. Trakai. Lankytinos vietos

Jeigu norite sudalyvauti 2022 metų Kalėdiniame pėsčiųjų žygyje nuo Trakų pilies, užkandžiauti sveiko užkandžio, paragauti skanio kareiviškos košės – REGISTRUOKITĖS ČIA

Čia turėsi galimybę prasieiti ir susipažinti su Trakų nuostabia gamta, bei pačiais nuostabiausiais takais. Patirsi neapsakomus įspūdžius eidamas pasirinktu maršrutu .

Visus masinius žygius rasite: Masiniai žygiai

Visus solo žygius rasite: Solo žygiai

Mūsų renginius puošia: www.armylife.lt komanda.

Loading