Ežerų turas (Palūšė, Ignalinos raj.)

Žygio trukmė

5 val.

Žygio tipas

Solo

Šalis

Lietuva

Sudėtingumo lygis

Vidutinė

Žygio atstumas (km)

25

Kaina

4,00

Ypatumai: Galima nakvynė, Kilpinis žygis, Maršrute ežerai, Maršrute pažintinis takas, Pasiekiama autobusu, Vandens šaltinis

Apie:

Ežerų turas – vienas iš gražiausių ir žaliausių Pėsčiųjų turo SOLO žygių Lietuvoje.Prasieik išskirtiniame Lietuvos kampelyje – Aukštaitijos regioniniame parke. Aukštaitijos Nacionalinis parkas yra vienas iš didžiausių ir seniausių parkų Lietuvoje. Čia telkšo didžiuliai ežerynai, išlikę dideli natūralios gamtos plotai. Parke išsaugotos istorinės kultūros vertybės, retos augalijos ir gyvūnijos rūšys bei gamtos paminklai. Ir visa tai galėsite patirti ir pajausti!

Pėsčiųjų žygio metu jums teks pamatyti nuostabius pažintinius takus, praeisite taip vadinamas „kiškio ausis”, pamatysite neregėto dydžio Asalnų pušį. Asalnų pušis išskirtinis lankomas objektas, kadangi jos amžius siekia net 320 metų. Aukštis beveik 20 metrų, o apimtis 1,3 metro. Tai yra saugomas paveldo objektas. Senolių išmintis byloja, kad greta šio medžio yra užkasti palaikai (moters ar mergaitės), todėl čia vaidendavosi. Praeinant pro Asalnų pušį galėdavai išvysti besimaudančia moterį.

Maršrute prasieisite vienu iš gražiausių Lietuvoje pėsčiųjų taku – pėsčiųjų botanikos  taku.  Jo ilgis siekia beveik 4 kilometrus. Šiame take yra daugiau kaip 100 skirtingų augalų rūšių, iš kurių apie 10 yra įtrauktos į mūsų valstybės raudonąją knygą. Botanikos parke praeisite sveikatingumo taką, skulptūrų taką. kNeabejojame, kad šis Ežerų turas Jums įsimins ilgam!

Palūšė – turistinis miestelis, turintis daugybę poilsiaviečių, kempingų, valtinę.  Palūšėje visada būna galimybė pajodinėti, bei pavažinėti vežime. Šiame krašte pamatysite palivarus. Palivaras – dvaro sodybos, kompleksai, kurie yra autentiškai atstatyti ir saugomi. Šiame krašte mūsų komanda, organizuoja masinį žygį.

 

 


Ežerų turas (Palūšė, Ignalinos raj.)

4,00

Jeigu perkate vieną iš suvenyrų, prašome užpildyti adreso lauką.

*Registracija atliekama pirkimo metu