,,Navos smuklė“ – gamtos ir maisto darna…

,,Navos smuklė“ – gamtos ir maisto darna…

Manau, neapsiriksiu! Tu ne kartą esi važiavęs pro Aukštadvario miestelį. Galbūt aplankei netoliese esančią legendomis ir padavimais apipinta Lietuvos duobių „karalienę ,,Velnio duobę“.

O prie Navos ežero buvai sustojęs ? Nejaugi nepastebėjai nuostabioje gamtos  vietoje tavęs laukiančios ,,Navos smuklės“?

Kitos kelionės metu stabtelėk ežero poilsio valandėlei.

Tai nuostabi erdvė ne tik pailsėti ir pasibūti gamtos draugijoje, bet ir puiki vieta, kur turi galimybę pasilepinti gardžiu maistu mėgaujantis nuostabia Navos ežero panorama!

„Navos smuklė“ (Trakų raj. Aukštadvaris, Mošos km.,) lankytojų laukia nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Kavinė duris atveria visomis savaitės dienomis nuo 11 iki 17 val., o savaitgalį iki 18–19 val.

Šaunu! Navos smuklė draugiška gyvūnams.

 „Navos smuklėje“ vyrauja europietiškos virtuvės patiekalai. Patiekiami sotūs dienos pietūs, gausesnis meniu darbo dienomis, maistas renginiams pagal užsakymą.

Sezono metu iki rudens, kuomet ežeras lepina žuvimi, ketvirtadienis tradiciškai virsta Žuvies diena. O dienoms trumpėjant ir dangui vis rečiau parodant saulę kavinė ima lepinti tikrais cepelinais. Taigi  sekmadienis skelbiamas „Cepelinadieniu“.

Beje, visai neseniai „Navos smuklėje“ imtos kepti gardžios, traškiu padu picos. Žinai, visai kaip Italijoje!

Kavinė pasiūlys maistą išsinešimui ar leis pasisotinti vietoje, jaukioje aplinkoje, paprastais, bet ne prastais tiek šaltaisiais užkandžiais, salotomis, tiek gardžiais karštaisiais patiekalais bei pasilepinti desertais.

Kaip sako pačios smuklės šeimininkai, cit.: „Pas mus viskas įmanoma, nes mūsų svečiai gali įsitaisyti plačiai – ir salėje, ir vidiniame kiemelyje, ir ant lieptelio, ir ant krantelio, priklausomai nuo oro ir savo norų.“

Orams atvėsus jaukumo smuklės salėje sukuria rusenančio židinio ugnis.

Užsisakius maisto, tau gali tekti palaukti, kadangi dauguma patiekalų „Navoje“ pradedami ruošti tik gavus užsakymą.

Dėl to būgštauti neverta. Laikas čia tikrai neprailgs. Turi puikią progą pasivaikščioti ir pasigrožėti, vaizdingu ežero ir miškų peizažu. Gali pasėdėti ant lieptelio ir paganyti akis po šviesų ir platų Navos ežerą.

Vasarą čia galite mėgautis maudynėmis ar tiesiog stebėti elegantiškai plaukiojančias gulbes. Mažiesiems lankytojams bus smagu pamaitinti pakrantėje laiką leidžiančias antis. O žemę papuošus sniego pusnims ir užšalus ežero vandeniui, takeliu per ledą gali pasiekti Meilės salą.

Štai, jau laikas mėgautis gardžiais valgiais!

Tarp specialaus meniu pasiūlymo rasi sultingų kibinų, firminės lašišos sriubos, žuvies patiekų, kepsnių.

Įdomiausias tarp siūlomų patiekalų – kukoras su vištiena ir grybukais. Tai virtų bulvių, miltų, kiaušinių su įdaryta vištiena, svogūniukais ir grybais (forma primena žemaičų blynus) patiekalas. Patiekiamas su sviesto grietinėlės padažu.

Meringa „bindi“ – morenginis pyragaitis su ledais ar „churros“ patraukia dėmesį renkantis desertą. Pastarosios yra ispaniškos spurgytės. O gal esi mėgėjas tradicinio karšto obuolių pyrago? Jis bus patiektas gardintais ledais ir trintomis braškėmis.

Navoje galima paminėti įvairias šventes: šeimos, vardynų, gimtadienio, švęsti vestuves ar surengti įmonės pobūvį. Čia ruošiami atsisveikinimo pietūs artimojo netekties valandą. 

Kavinė „Nava“ siūlo pasinaudoti kita paslauga: maisto pristatymas į nurodytą vietą. 

Erdvioje smuklės teritorijoje yra didelė automobilių stovėjimo aikštelė, elektromobilių greito įkrovimo stotelė bei patogus krantas pritaikytas maudynėms sezono metu.

Taigi sustoti galima ir ilgesniam laikui.

Navos ežeras – aktyvaus sporto renginių susibūrimo vieta tiek vasarą tiek žiemos metu.

Vasarą čia šurmuliuoja baidarių sporto mėgėjai. Perplaukę baidarėmis Navos ežerą, tęsite vandens kelionę Verknės upe. Navos ežere galima žvejoti ar pasiplaukioti savo atsivežta valtele.

Kitapus kelio į kalniuką, Skrebio ežero link, pastebėsite vingiuojančius pažintinius pėsčiųjų takus. Nuo čia galėsi užlipti į Mošos piliakalnį, nukeliauti ir iki pat padavimais ir legendomis apipintos ,,Velnio duobės“ .

Netoliese yra keturračių trasos, ,,Ąžuolynės“ poilsio pramogų parkas. Pastarasis itin pamėgtas vaikų kolektyvų arba kaip vieta skirta aktyviems susibūrimams, išleistuvėms ar tiesiog ekskursijoms.

Tikiu, jog dabar, vykdamas pro šalį tikrai užsuksi į „Navos smuklę“.

Čia tavęs laukia puikus maistas, jauki aplinka ir nuostabi ežero panorama !

Apie smuklę gali pasiskaityti čia https://www.navossmukle.lt/ ir

https://www.facebook.com/navossmukle/

Loading