Kelkimės iš Paluknio į Trakus. Kalėdų senelio sostinės žygis. 2022 metus užbaigiant !

Čia kyla ir   leidžiasi ne tik lėktuvai… 12 kaimų pėsčiųjų žygiui „Baltijos miškais“ Paluknyje pasibaigus.

Š.m. spalio pirmosios, lietingo šeštadienio ryto oro nepabūgę, žygeiviai rinkosi Paluknyje.

Mažiausia ištyrinėtas kraštas sulaukė kelių šimtų  aktyvų laisvalaikį gamtoje propoguojančių žygeivių.

Susirinko įvairaus amžiaus keliautojai. Net keletas keturkojų bičiulių nedrįso palikti savo šeiminkų namuose ir nesibaimindami lietaus, nors paprastai šunys per lietų linkę gulėti guolyje, nusprendė susipažinti su Paluknio apylinkėmis.

 Atvykę galėjo rinktis vieną iš šešių trasų- 8 km, 12 km, 15 km, 22 km, 26 km ar ilgiausiąją 40 km- žygyje. Vis gi populiariausiomis tapo  22 km ir  26 km trasos

  Visos trasosbuvo puikiai parinktos, bei idealiai sužymėtos, tad žygiuojantiems neprireikė žygio žemėlapių.

Paluknio seniūniją sudaro 14 kaimų, tarp kurių atstumas nėra didelis- nuo 3 iki 14 kilometrų: Barakai, Bakieriškės, Dainiai, Kajetoniškės, Kiauliškės, Liepynai, Lukonys, Paežerėliai, Pakrempė, Paluknys, Žvėrynas, Naujasodžiai ir didžiausieji – Paluknys, Madžiūnai, Mamavys.

Kas paliko didžiausią įspūdį ?  Ogi miškai !                                                                                                                                                           

12 kaimų žygis lankomų objektų gausa nepasižymėjo, nes kaimeliai tikrai nedideli ir retai gyvenami.  O pats žygio pavadinimas ,,Baltijos miškais” atspindėjo žygio prasmę, todėl žygiuojantys mėgavosi puikia miškų bičiulyste. Nustojus lyti, bei pro debesis nedrąsiai pažvelgus vienam kitam saulutės spinduliui, Paluknio apylinkių gamta atsiskleidė visu savo rudeninio aprėdo grožiu.   

Pro kurias vietas  keliavo ir kokių apylinkių gamta grožėjosi mūsų žygeiviai ?                                              

Žygio pradžioje greičiausiai buvo  pasiektas Kajetoniškių kaimas, esantis vos už 3 km nuo Paluknio, prie Luknos upės. Šiek tiek į šoną nuo trasos, liko dairytis retai apgyvendinto, bet nuostabiais gamtos peizažais apdovanoto Bakieriškių kaimelio trobos. Toliau trasa nuvedė link į Jurgelionių kaimo, esančio už 5 km. nuo Paluknio. Kiek netrukus iš šalies jau mojo Anglininkų kaimelio trobų stogai.                                                                

Kai kurie iš žygeivių kelionę baigė būten čia ir  pasirinktosios trasos iki pabaigos nebekeliavo.  Ne, ne, jokia nelaimė nesukliudė!

  Priėję golfo laukus ,,Aluona Country Club prie Anglininkų kaimo žygeiviai nusprendė jog žygio pakaks ir pasirinko kitą laiko praleidimo būdą.                                                                                                        

Ką gi ! Pažaisti  naujausiame golfo aikštyne Lietuvoje visiškai smagu ! Pastarasis  puikiai tinkantis žaisti naujokams. Šį golfo lauką sudaro devynios duobutės. Kadangi aplink  nėra vandens telkinių, o tik  puikus miškas, tad laukas vertinamas kaip gana kokybiškai parengtas golfo žaidimui. Čia itin patogu mokytis žaisti golfą. O tie, kurie visgi tęsė žygį patraukė keliu į pirmyn. Maloniai nosį kuteno  prie Aluonos esančio Ilgučio botaninio draustinio augmenijos kvapai. Dar po  7 km žygiavimo lankytojų sulaukė ir Vištelionių kaimas. Pastarasis įsipatoginęs šalia Luknos ežero šiaurinės  pusės kranto. Šalia to paties Luknos ežero rytinių krantų buvo praeinamas ir pasiekiamas kitas, vos šešiolika gyventojų teturintis Apatiškių kaimelis

Besidominančius senąją Lietuvos istorija pakvietė  Gojaus kaimas. Jis dvelkė savotiška istorine dvasia.  Vienas vertingiausių Gojaus koplyčios turtų – Dievo Motinos Ligonių Sveikatos paveikslas priskiriamas prie Dievo malonėmis garsėjančių paveikslų.  Kitas dėmesio vertas koplyčios objektas – relikvijorius – monstrancija iš kulkų.

Gojaus kaimelyje, išties originaliame molio name, gyvena keramikai Dormantė ir Jurgis Penkinskiai. Jiedu dirba su moliu pagal seniausią tradicinę japoniškos keramikos technologiją, o keramikos dirbinius išdega japoniškoje malkinio degimo krosnyje. Į pietus nuo kaimo savo ošimu kalbino  Gojaus miškas. Kitas, bene mažiausias iš kaimų, nes jame registruoti tik du gyventojai, tai  Liodžionių kaimas.

Na, o tie, kurie išdįso ir pasirinko 40-ies km trasą pasiekė ir praėjo Paežerėlių kaimą, besididžiuojantį turimu savo šventuoju globėju. 

Paežerėliai- kaimas 4 km už Paluknio, į pietinę  pusę, šalia Mamavio ežero. 

Žygyje buvo pasirūpinta  pilstomu vandeniu.  Šuniukams taip pat suteiktos šunų girdymo paslaugos.

Kiekvienas žygeivis galėjo pasistiprinti sveiku užkandžiu ir sušilti pasisotindamas kareiviška koše.

Džiaugiamės  ir sveikiname  visus žygeivius !   

Kaip sako Maurių patarlė ,,Nekeliaujantis žmogus nepažįsta tikrosios žmonių vertės‘‘.

Viliamės jog smalsumas žygiavimui nemažės  ir gruodžio 3 d.- žiemos pradžią- simboliškai pasirinksite paminėti žygiu ,,Kalėdų senelio sostinė 2022“ .

Visų lauksime istoriniuose Trakuose !

Susitikime žygyje kurio metu turėsite galimybę pasirinkti vieną iš penkių trasų: nuo 5 km iki 28 km.
Registracija į Kalėdų senelio sostinės žygis 2022

Visų žygių aprašymus galite matyti mūsų pagrindime PTuras puslapyje: https://pesciujuturas.lt/    

Visus masinius žygius rasite: Masiniai žygiai
Visus solo žygius rasite: Solo žygiai

Žygių metu mus maitina: ARMYLIFE.LT

Loading