Keliaujame į tolerantiškiausią vietą pasaulyje – Gran Kanaria !

Gran Kanaria. Štai ir mūsų laukta kelionė į vieną gražiausių, šilčiausių bei turistams tolerantiškiausių Kanarų salų – Las Palmas Gran Kanarija.

Pirmasis lėktuvas.
Skrydis jungtinis per Kopenhagą. Kaina 250€. Iš Vilniaus į Kopenhagą.
Išvykome kovo 8 d. 6:50. Bilietuose buvo parodyta, kad vyksime su SAS (Skandinavian airlines). Mus pasitiko mažas, tik dvi eiles turintis lėktuviukas (Nordic). Pirmas kartas, kai skridome tokiu siauru lėktuvu, kuriame vos gali apsisukti.

Persėdimas.


Į Kopenhagą atvykome apie 8:30 Lietuvos laiku. Praėjus vos 40 minučių mes jau sėdime tikrajame SAS lėktuve. Kelionės trukmė dar apie 5 valandos. Uždainavus mūsų skrandžiams, meniu jau rankose. Nustebino tai, kad lėktuvo meniu neturi patiekalų su mėsa kaip mes įpratę. Tokius patiekalus galima užsisakyti tik iš anksto perkant skrydžio bilietus ar artėjant skrydžiui. Kalbant apie SAS oro linijas, tai jas galima priskirti prie vienų patogiausių ekonominės klasės linijų.

Būtų svarbu paminėti, tai, kad skrendant tiesioginiu skrydžiu, bilieto kaina siekia ~700€. Įmanoma nusipirkti skrydžio bilietus ir už 120€, tačiau persėdimai gali užsitempti iki paros. Tad reikėtų įvertinti kiek dienų skrendat. Skrendant savaitei, pigus skrydžio bilietas gali kainuoti 3 paras poilsio 😁

Nusileidimas.
15:00 leidžiamės CPH oro uoste. Oro uostas randasi už 36 km nuo mūsų buto. Su taxi už 30 min važiavimą sumokėjome 57,35€. Pirmą savaitę praleidome De la Graciosa 12, Mogan regionas.

Air bnb nuoroda: https://www.airbnb.lt/rooms/50953185?adults=4&check_in=2023-03-08&check_out=2023-03-15&source_impression_id=p3_1674221176_Ss%2BzO0v4rX8FDhDK&_set_bev_on_new_domain=1678287167_OTc0NzY0MWNhZGUw Kaina 138€/ para.

Atsižvelgiant į tai, kad mes buvome keturiese tai kaina visai nedidelė. Bute yra 7 miegamos vietos. Terasa su vaizdu į paplūdimį. Unikalu. Viešbučiuose kaina yra 4 kartus didesnė ir vargu ar tai bus 7 miegamųjų vietų viešbutis su milžiniška terasa. Mes vieningai sutarėme, kad airbnb yra patogiausias būdas rasti didžiausius apartamentus už mažiausią kainą.

Kovo 8 d. (pirmoji diena). Susipažinome su esančiu šalia paplūdimiu Playa de Puerto Rico. Kainos miestelio parduotuvėse yra 2-3 kartus didesnės nei Lietuvoje. Šalimais stūksantis papludimys Playa de Amadores, yra kelis kartus didesnis, gražesnis ir turintis visą turgų, kuriame integruotos kavinės ir restoranai besiilsintiems žmonėms pakrantėje. Čia gauname lietuviškas kainas. Čia galime eiti be viršutinių drabužių ir tiesiog užsisakyti maistą ir gėrimus.

Sutarėme, kad ispanai neteikia ypač didelio dėmesio maistui, kas mums lietuviams labai svarbu. Nesvarbu kiek kainuos patiekalas maistas neištoli neprilygsta profesionaliam gaminimui.

Kovo 9 dieną visgi nusprendėme nesilsėti po kelionės papludimyje, o pažinti kraštą ir pakeliauti su automobiliu. Pirmas sustojimas Mundo aborigen. Ši vieta visiskai unikali. Sala turėjo savo gynėjus, kurie visgi nesugebėjo pasipriešinti ispanų kariams. Visi salos žmonės buvo išžudyti. Muziejus perteikia senųjų genčių gyvenimo papročius, infrastruktūrą. Apeigų, mirties bausmės, kalėjimo, tarybos, gyvenamosios, gyvūnų laikymo, skalbimo, piešinių ant kūno piešimo vietos. Beje didelė dalis salos aborigenų kaukolių yra išsaugota pagrindiniame Gran Kanarijos muziejuje. Toliau keliavone link kolosalaus miestelio Fataga. Po jo sekė kelionė link Las Palmos miesto ugnikalnio išsiveržimo vietos.

Kovo 10 dieną nutarėme praleisti saulėje, šalia viešbučio paplūdimyje – Playa de Puerto Rico.

Kovo 11 dieną įsivedėme taisyklę, kad kas antrą dieną keliausime su automobiliu ir megsime pažintį su Gran Kanarijos sala. Pirmas sustojimo taškas – Dunes Maspalomas (Maspalomo kopos). Vaizdas kerintis. Nedažnas reginys, kur gali pamatyti kopas.

Laukite tęsinio. 🙂

Aqua land. Vandens parkas. Bilieto kaina 34€. Parkas randasi kalnų viduryje, o iki jo galima buvo nuvažiuoti tik vienu autobusu -70. Paskutinis autobusas išvažiuoja 11 valandą ryto, tad teks nepramiegoti Pats parkas yra gana mažas ir orientuotas į vaikus. Suaugusiam žmogui yra vos vienas atrakcionas vertas dėmesio. Vertėtų paminėti, kad už spintelę papildomai reikėjo susimokėti 7€. Parkas senas, neatnaujintas, nemodernus. Labai nepatogu nešiotis pinigus ar kortelę, norint kažką įsigyti. Lietuvoje ši problema išspręsta magnetine apyranke, su kuria ir spintelę galima atrakinti ir susimokėti. Tad jeigu turit vaikų, verta važiuoti, jei norit papramogauti kaip suaugę, neverta. Maspalomas kopos. Neabejotinai tai yra Gran Kanarijos vizitinė kortelė. Idomu tai, kad vienoje vietoje radom užrašą – rerzervatas, draudžiama vaikščioti, tačiau šimtai žmonių fotografuojasi kopose ir vaikšto per jas. Policija į pažeidimus nereaguoja todėl turistai jose ir knygas skaito ir piknikus daro ir filmuojasi. Pasijusite kaip tikroje dykumoje.

Loading