Kavinė baras ,,Navos smuklė“ – gamtos, maisto ir poilsio darna

Kavinė baras ,,Navos smuklė“ – gamtos, maisto ir poilsio darna

Jeigu važiuodamas pro Aukštadvario miestelį magistrale Vilnius–Trakai–Aukštadvaris–Marijampolė dar neaplankei ,,Navos smuklės“, kviečiu kitos kelios metu sustoti vaizdingo Navos ežero pakrantėje esančioje erdvioje automobilių aikštelėje.

Magišku pavadinimu Mošos km. (Trakų raj, Aukštadvaris) esanti „Navos smuklė“ kviečia užsukti ir paskanauti čia ruošiamų patiekalų nuo ankstyvo pavasario iki gilaus rudens

Argi ne nuostabu pasilepinti gardžiu maistu mėgaujantis nuostabia Navos ežero panorama! Tikiu, pabuvęs čia būtent taip ir pasakysi. Magiška!

Kavinė–baras „Navos smuklė“ lankytojų laukia visomis savaitės dienomis nuo 11 iki 17 val., o savaitgalį iki 18–19 val.

Beje, „Navos smuklė yra draugiška gyvūnams.

Čia gali sočiai ir skaniai pavalgyti arba stabtelėti trumpam ir išgerti puodelį karštos kvapios kavos .

Išties erdvioje automobilių stovėjimo aikštelėj yra elektromobilių greito įkrovimo stotelė. Čia patogus krantas pritaikytas maudynėms sezono metu.

„Navos smuklėje“ vyrauja europietiškos virtuvės patiekalai. Patiekiami sotūs dienos pietūs, gausesnis meniu darbo dienomis,  maistas renginiams pagal užsakymą ar išsinešimui.

Sezono metu iki rudens, kuomet ežeras lepina žuvimi, ketvirtadienis tradiciškai virsta Žuvies diena. O dienoms trumpėjant ir dangui apniukus kavinė ima kviečia sušilti ir pasilepinti tikrais cepelinais. Taigi  sekmadienis skelbiamas „Cepelinadieniu“.

Naujiena! Visai neseniai „Navos smuklėje“ imtos kepti gardžios, traškiu padu picos. Išties puikios, visai kaip Italijoje!

Kavinė siūlo praleisti malonų laiką jaukioje aplinkoje, bei pasimėgauti paprastais, bet ne prastais tiek šaltaisiais užkandžiais, salotomis, tiek gardžiais karštaisiais patiekalais bei pasilepinti desertais.

Tarp pakankamai gausaus meniu yra užkandžių, karštųjų patiekalų, sriubų, desertų. Galėsi mėgautis lietuvių taip pamėgtais sultingais kibinais, o gal suvilios firminė lašišos sriuba?

Įdomiausias tarp siūlomų patiekalų – kukoras su vištiena ir grybukais. Tai virtų bulvių, miltų, kiaušinių su įdaryta vištiena, svogūniukais ir grybais (forma primena žemaičų blynus) patiekalas. Patiekiamas su sviesto grietinėlės padažu.

Renkantis desertą, akį patraukia Meringa „bindi“ – morenginis pyragaitis su ledais ar „churros“ – ispaniškos spurgytės, karštas obuolių pyragas gardintais ledais ir trintomis braškėmis.

Kaip sako pačios smuklės šeimininkai, kad čia svečiams įmanoma ir viskas – įsitaisyti tiek salėje, tiek vidiniame kiemelyje, net ant lieptelio ar ant kranto, priklausomai nuo oro sąlygų ir savo norų. Orams atvėsus jaukumo smuklės salėje sukuria rusenančio židinio ugnis.

Užsisakius maisto, tai gali tekti palaukti, kadangi dauguma patiekalų „Navoje“ pradedami ruošti tik gavus užsakymą. Ko tau bus ruošiamas patiekalas, išnaudok progą ir pasivaikščiok. Pasigrožėk vaizdinga ir erdvia panorama atsiveriančia į šviesų bei platų Navos ežerą. Gali pasėdėti ant kranto, tiltelio ar prasivaikščioti ežero pakrantės takeliu.

Puiku vasarą čia mėgautis maudynėmis, grožėtis elegantiškai plaukiojančiomis gulbėmis. O mažiesiems lankytojams puiki proga pamaitinti pakrantėje laiką leidžiančias antis. Atėjus šalčiams ir  užšalus ežero vandeniui, galima takeliu per ledą nukeliauti iki Meilės salos. O gal turi pačiūžas? Tuomet galėsi sukti ratukus įrengtoje čiuožykloje.

Laikas greitai prabėgs ir štai jau gali mėgautis gardžiais valgiais!

Navoje galima paminėti įvairias šventes: šeimos, vardynų, gimtadienio, švęsti vestuves ar surengti įmonės pobūvį. Čia ruošiami atsisveikinimo pietūs artimojo netekties valandą. 

Kavinė „Nava“ siūlo pasinaudoti kita paslauga: maisto pristatymas į nurodytą vietą. 

sustoti galima ir ilgesniam laikui.

Tiek vasarą tiek žiemos metu Navos ežeras – aktyvaus sporto renginių susibūrimo vieta.

Ežero pakrantė vasarą sulaukia gausaus būrio turistų, pamėgusių baidarių sportą. Nuo čia, perplaukus baidarėmis Navos ežerą, gali leistis į vandens kelionę vinguriuojančia Verknės upės vaga. Taip gali plaukioti savaja valtele ar atvykti pažvejoti.

Perėjus kelią, šiek tiek į kalniuką, Skrebio ežero link, pastebėsi ne vieną vinguriuojantį pažintinį pėsčiųjų taką. Nuo čia galėsi užlipti į Mošos piliakalnį ar nukeliauti ir iki legendomis apipintos Velnio duobės. Netoliese yra keturračiams pritaikytos trasos ir ,,Ąžuolynės“ poilsio bei pramogų parkas.

Navos ežeras, ,,Navos smuklė“, puikus maistas, pažintis su istorinėmis Aukštadvario apylinkėmis – tokia gausa vienoje vietoje. Ši unikali vieta laukia tavęs ir tavo artimųjų!

Apie smuklę gali pasiskaityti čia https://www.navossmukle.lt/ ir

https://www.facebook.com/navossmukle/

Loading