Kaunas kviečia tave aiktelėti ir atrasti kelionės įkvėpimą!

Kaunas kviečia tave aiktelėti ir atrasti kelionės įkvėpimą!

Džiaugiamės žinodami, kad pėsčiomis esi pasiruošęs atrasti Kauną!

Mums šis miestas yra tikras pasivaikščiojimo centras, kuriame žengtas kiekvienas žingsnis sukuria ir naujas nuotykių galimybes.

Ar yra tekę girdėti posakį: „yra Lietuva ir yra Kaunas?“ Ir tikrai, vos atkeliavęs į Kauną pajauti, kad pasitempi, aukščiau iškeli galvą, drąsiau žingsniuoji. Visą šią emociją pažadina miesto pulsas ir daugybė elegantiškų, pasipuošusių, gyvenimo džiaugsmą pilnomis saujomis semiančių kauniečių. Garantuojame, kad keliaujant po Kauną, kažkuriuo momentu save prigausi nevalingai besišypsant 🙂

Mūsų siūlomas maršrutas ir lankytini objektai Kaune:

  • kelionę siūlome pradėti nuo vietos, kuri laikoma miesto įkūrimo pamatu – Santakos parko. Vieta kur susijungia Nemunas ir Neris iš tiesų didinga ir įstabi. Istoriniuose šaltiniuose pasakojama, kad upių santakoje gyventa nuo seniausių laikų, jau IV–V amžiuje. Parkas yra priskiriamas Kauno miesto senamiesčiui ir užima 12,69 ha. teritoriją, todėl puikiai tinka laiko praleidimui ir žygiui. Parko teritorija pritaikyta pėsčiųjų pasivaikščiojimui, aktyviam ar pasyviam laiko praleidimui. Čia įrengtas riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parkas ekstremalaus sporto mėgėjams ir žiūrovams.
  • Santakos parko teritorijoje galite aplankyti esančią Kauno pilį, nuo jos einant per 3 min. pasieksite Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčią, kurią aplankę galėsite nužingsniuoti iki Popiežiaus kalnelio ir aikštės, kuri įrengta įamžinti popiežiaus Jono Pauliaus II atvykimą 1993 m. Keliaujant Neries krantine galėsite apžiūrėti kitoje upės pusėje įsikūrusią Vilijampolę, pasigėrėti Neries delta – vieta kurioje lėta Neris įteka į didingąjį Nemuną, sujungia savo jėgas ir veržiasi tolyn.
  • Nemuno krantine einant į rytus galėsite apžiūrėti Aleksoto vaizdus ir miesto panoramą kylančią į kalvą. Eidami toliau prieisite ant Nemuno šlaito įrengtą 1000 vietų amfiteatrą su kilnojama scena, pramoginių laivų prieplauką.
  • Perėjus Vytauto Didžiojo tiltu, kairiajame Nemuno krante siūlome aplankyti Aleksoto apžvalgos aikštelę. Ją lengvai pasieksite istoriniu Aleksoto funikulieriumi. Šis funikulierius yra vienas seniausių veikiančių virvinių bėginių keltuvų Europoje, Kaune įrengtas 1935 m. ir keleivius keliantis iki šių dienų. Įsivaizduokite, tą jaukią akimirką, kai Jums lėtai kylant aukštyn, tarsi nedrąsiai, po truputį, vis labiau, vis drąsiau atsiveria magiški Kauno senamiesčio vaizdai… Aleksoto apžvalgos aikštelėje galėsite apžiūrėti  puikią gamtos ir architektūros panoramą ir pasijusti lyg ką tik įminėte paslaptį. Gamtos ir žmogaus kūrybos grožio paslaptį.

KAUNAS

  • Toliau siūlome grįžti į Kauno miesto senamiestį su išskirtiniais architektūros paminklais ir daugiau sužinoti apie miesto praeitį. Vienas iš būtinų aplankyti objektų yra Kauno rotušė, pradėta statyta 1542 metais. Manoma, kad pradžioje Rotušė buvo vieno aukšto, vėliau pastatytas ir antrasis aukštas, bei aštuonių aukštų bokštas. XVI a. antroje pusėje Rotušės rūsiai buvo skirti prekėms laikyti ir kalėjimui, o pirmojo aukšto patalpos pritaikytos prekybai ir kalėjimo sargybai, tuo tarpu antrajame aukšte veikė magistratas, teismas, kanceliarija, iždas ir archyvas. Kauno rotušė miesto gyvenime dominuojanti vieta ir šiomis dienomis, čia įsikūrę Santuokų rūmai, vyksta oficialūs renginiai, priiminėjami garbingiausi miesto svečiai. Rotušės aikštė yra pramoginių renginių traukos centras. Kauno miesto rotušėje yra saugoma ir miesto garbės svečių knyga, kurioje galima rasti 4-ių karalių ir karalienių, 3-ų kunigaikščių, 12-kos prezidentų, popiežiaus Jono Pauliaus II ir kitų žymių žmonių įrašų. Skaičiuojama kad šiuo metu garbės svečių knygoje yra apie 350 įrašų.
  • Per keletą minučių pėsčiomis nuo Kauno rotušės galite pasiekti ir kitą miesto spalvų, garsų ir klegesio centrą – Laisvės alėją. Ilga (ilgis 1,6 km.), plati (plotis 24–27 m.) ir spalvinga alėja kviečia į žvalius maršrutus po miesto centrą. Alėja tiesiog alsuoja energija, veržlumu, ryžtu atrasti ir pajausti gyvenimo spalvas.

Pateikėme tik keletą maršruto taškų ir Kauno miesto lankytinų objektų, tačiau čia pilna nuostabių vietų ir paslėptų kampelių, kurie laukia būti atrasti.

Siūlome užkalbinti vietinius gyventojus ir sužinoti jų rekomendacijas, įsiklausyti į jų istorijas ir patarimus kaip patirti Kauną!

Loading