Kalėdų senelis jau laukia tavęs! Pėsčiųjų žygis Kalėdų senelio sostinė 2022- Trakuose!

Kalėdų senelis jau laukia tavęs!

PTuras žygis „Kalėdų senelio sostinė“ 2022

Netrukus ruduo užvers paskutinį kalendoriaus lapelį ir į mūsų duris, langus ir kasdienybę pasibels žiema. Mieli bičiuliai, žygeiviai, kviečiame jus į istoriškai didžiausią Lietuvos kampelį!

Martin Buber yra pasakęs cit.: Visos kelionės turi slaptų vietų, apie kurias keliautojas nenutuokia.

Gruodžio 3 dieną atvykite į Trakus ir pasitikime žiemą kartu žygyje „Kalėdų senelio sostinė“ 2022 !

Jūsų laukia net penkios skirtingo ilgio trasos: 7km, 10km, 15km, 25km ir28 km.

  • Lengva – 7, 10 ir 15 km.
  • Vidutinė 25 ir 28 km.

Žygis prasidės ties Trakų salos pilimi. O kaip gi! Tik šioje menančioje didingus XV a. Lietuvos istorijos laikus vietoje. Yra manoma, kad Trakų salos pilį XIV a. pradėjo statyti kunigaikštis Kęstutis, o XV a. I pusėje statybą baigė jo sūnus Vytautas. Pilies paskirtis buvo gynybinė tvirtovė. Įdomu tai, jog ji niekada nebuvo užgrobta priešo.

Startas nuo 08:00 iki 09:00 val. (25-28 km einantiems) ir nuo 8:00 iki 11:00 val. (7, 10, 15 km) einantiems.

  1. Diplomai
  2. Šunų girdymas ir maitinimas
  3. Šaldomai purškalai
  4. Medicina
  5. Tinkama su vežimėliu 7 km ir 10 km. Netinkamos – 15, 25 ir 28 km.
  6. Kariškas košė (visiems išskyrus 7 km)
  7. Sveikas užkandis (visiems).

7 km ir 15 km trasos veda aplink senąją Lietuvos sostinę. Tai žygis ir tuo pačiu pažintis su istorinėmis Trakų miesto gatvėmis, pastatais, turistų lankomais objektais.

Nuo Trakų pilies pateksi į Karaimų gatvę. Gilyn link miesto centro keliaudamas praeisi pro Kenesą – karaimų maldos namus, Šv. Jono Nepomuko skverelį, Trakų istorijos muziejų, AJ šokolado skulptūrų muziejų. Prieisi Reinės aikštę ir Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką. Kai prieisi Trakų rajono savivaldybę ir nedidelį Totorių skverą, pastebėsi paminklinę lentą, žyminčią, jog Trakuose yra gimęs Krymo chanato įkūrėjas Chadži Girėjus. Judėdamas toliau Maironio – Vytauto gatvių kampe prieisi Skaisčiausiosios Dievo Motinos gimimo stačiatikių cerkvę. Kai praeisi prekybos centrus ir pasieksi miesto turgavietę, pasuksi Bernardinų gatve. Ji tave nuves prie Luknos ežero. Dabar žygis tęsis palei ežero pakrantę. Grožėsiesi gamtos pokyčiais gruodžio pradžioje. Palikdamas Trakų miesto pastatus sau iš kairės tęsi kelionę iki tilto, kur viena ir kita trasos išsiskirs.

Varnikų takas.

Jeigu būsi pasirinkęs 7 km trasą, tu grįži į finišo vietą Trakų pilies saloje, o 15 km trasa nuo tiltelio pasuks link Varnikų zoologinio – botaninio draustinio. Keliausi toliau pro Varnikų pažintinį taką, Varninkus, Varnikų kapines ir Varnikų piliakalnį. Pro Žalgirio jachtklubą vėlei grįši į starto, dabar jau finišo vietą.

Pasirinkę 25 km. ir 28 km. žygio trasas nuo starto vietos galės pasukti žiediniu maršrutu link Akmenos ežero. Toliau, nuošaly palikdami Totoriškes, patrauksi link Galvės ežero paplūdimio. Ir taip kol pasieksi turistų itin lankomą Užutrakį su Užutarkio dvaro sodybos rūmais. Toliau pėsčiųjų žygį tęsi besigrožėdamas pokyčiais apylinkėse, miškuose. Prieisi vaizdingą Birvos ežerą. Ežeras yra 5,5 km į šiaurės rytus nuo Trakų, Trakų istoriniame nacionaliniame parke. Paliksi nuošaliau trasos Padvariškių kaimą ir tęsi žygį iki Kulpio ežero (šalia Kariotiškių ir Selioviškių), Žydiškių kaimo, kuriame yra įsikūrusi Vilniaus universiteto sporto ir sveikatingumo bazė.

Tuomet žygiuosi pro žirgyną Juodasis gražuolis“. Šis žirgynas organizuoja žygius su žirgais po Varnikų pažintinį taką, vaikų stovyklas, treniruotės žirgais bei gimtadienius ir kt. šventes. Toliau keliausi link Padumblės kaimo (7 km į šiaurę nuo Senųjų Trakų), esančio netoli Varnikų miško ir Dumblės ežero, link poilsio komplekso „Baltasis slėnis“, Ežerų legendų – privačių sklypų kvartalo. Miškingomis vietovėmis bekeliaudamas praeisi pro Varnikų pažintinį – botaninį taką, Varnikus, Varnikų piliakalnį ir pro jachtklubą pasieksi finišo vietą.

Iki susitikimo, mielas bičiuli, pirmajame žygyje belaukiant didžiųjų metų švenčių!

Jau galiu išduoti paslaptį, jog šį renginį vainikuos trys kalėdinės patrankos šūviai, kuriuos iššaus tikras Kalėdų senelis!

Senis šypsos, kraipo ūsą:

-Kurgi, jūs, žygeiviai mūsų ?!

Laukiu Trakuose visų –

Tiek mažų, tiek, didelių.

Baigus žygį bus smagu

Jus pasveikinsiu šūviu !

Visų žygių aprašymus galite matyti mūsų pagrindime PTuras puslapyje: https://pesciujuturas.lt/

Visus masinius žygius rasite: Masiniai žygiai

Visus solo žygius rasite: Solo žygiai

Renginį maitins: www.armylife.lt

Loading