Kalėdų senelio laiškas po žygio „Kalėdų senelio sostinė“ 2022 Trakuose

Kalėdų senelio laiškas po žygio „Kalėdų senelio sostinė“ 2022 Trakuose

Gruodžio 3–iąją dieną žiemiška senoji Lietuvos sostinė pasitiko linksmus ir šventiškai pasidabinusius žygeivius. Nepabūgę snieguotų kelių, mėgstantys savaitgalius skirti aktyviai veiklai gamtoje, prie Trakų pilies itin gausiai rinkosi įvairaus amžiaus žygio dalyviai ir kelionei pasiruošę žaismingi keturkojai.

Nuostabiai balta žiemos pradžia ir puikus oras, padėjo žygiuojantiems mėgautis puošnia, didžiųjų metų švenčių laukimu alsuojančia, Kalėdų senelio sostine ir jos apylinkėmis.

Žygeiviai turėjo galimybę pasirinkti vieną iš galimų penkių skirtingo ilgio trasų.

Vieni rinkositrumpiausiąją7 km, kiti 10 km, 15 km, o patys ištvermingiausieji – 25 km ar 28 km. ilgio trasas.

7, 10 ir 15 km. trasos buvo lengvos, o 25 ir 28 km. vidutinės, skirtos labiau pažengusiems ar įpratusiems prie ilgesnių atstumų.

Žygio startas nuo 08:00 iki 11:00 val. prie Trakų salos pilies. Žygeiviams buvo galimybė pasinaudoti tokiomis paslaugomis kaip: geriamasis vanduo, šaldomi purškalai, užkandžiai, šunų girdymas ir maitinimas. O pamaloninti savo praalkusius pilvelius buvo galima skanaujant karštą kareivišką košę. Po žygio kiekvienam keliavusiajam buvo įteikti atminimo diplomai.

7 km ir 10 km. buvo tinkamos įveikti su vežimėliu, o 15 km, 25 km ir 28 km – tinkamos tik keliavimui pėsčiomis.

Džiaugsmas matyti ir suprasti yra pati puikiausia gamtos dovana!

Pasirinkusieji 7 km ir 15 km trasas keliavo po žiemiškus istorinius Trakus. Stebėjo kaip pasikeitę jau žinomos miesto dalys, kokiomis spalvomis dabar, sniego kepurėms dengiant aplinką, žaidžia pastatai, turistų lankomi objektai.

Nuo Trakų pilies žygeiviai patraukė link Karaimų gatvės ir žingsniavo gilyn į miesto centrą. Praėjo pro karaimų maldos namus – Kenesą, pro Šv. Jono Nepomuko skverelį, Trakų istorijos muziejų, AJ šokolado skulptūrų muziejų. Pasiekė Reinės aikštę ir Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką. Tuomet patraukė link Trakų rajono savivaldybės ir nedidelio Totorių skvero. Palengva žygiuodami į priekį priėjoSkaisčiausiosios Dievo Motinos gimimo stačiatikių cerkvę. O pasiekęmiesto turgavietę, pasuko Bernardinų gatve. Tuomet lengvas žygis tęsėsi nuostabiai vaizdinga Luknos ežero pakrante. Žygeiviai grožėjosi gamtos pokyčiais ir nurimusiu snaudžiančiu Luknos ežero vandens paviršiumi. Pasirinkę 7 km ilgio trasą netrukus sugrįžo į starto – finišo vietą. O norintys įveikti 15 km.ilgio trasą nuo tiltelio pasuko link Varnikų zoologinio – botaninio draustinio. Keliavo pro Varnikų pažintinį taką, Varninkus, Varnikų kapines ir Varnikų piliakalnį. Pro Žalgirio jachtklubą sugrįžo į starto, dabar jau finišo vietą.

Pasirinkę ilgiausias 25 km. ir 28 km. žygio trasas nuo starto vietos turėjo galimybę pasukti arčiau gamtos. Priėjo Akmenos ežerą ir nuošaly palikę Totoriškes, patraukė link Galvės ežero paplūdimio. Žygiavo, leido būti kalbinami gamtos tylos. Atkeliavo į turistų lankomą Užutrakį su Užutarkio dvaro sodybos rūmais. Tuomet žygį tęsė pasakiškais miškais. Priėjo vaizdingą Birvos ežerą, pasiekė Kulpio ežerą (šalia Kariotiškių ir Selioviškių). Tada sėkmingai žygį tęsė link Žydiškių kaimo, kuriame yra įsikūrusi Vilniaus universiteto sporto ir sveikatingumo bazė. Priėjo žirgyną Juodasis gražuolis“. Toliau – link Padumblės kaimo esančio netoli Varnikų miško ir Dumblės ežero, link poilsio komplekso „Baltasis slėnis“. Pražygiavo pro privačių sklypų kvartalą Ežerų legendos. Praėjo Varnikų pažintinį – botaninį taką, keliavo pro Varnikus, Varnikų piliakalnį ir pro jachtklubą džiugiai nusiteikę pasieksi finišo vietą.

Finišo vietoje visų žygiavusiųjų nekantriai laukė čia atvykęs Kalėdų senelis.

Senelis, ,,Kalėdų senelio sostinės“ žygio renginį vainikavo trimis kalėdinės patrankos šūviais.

Džiaugėsi senelis, džiaugėsi visi, o labiausiai jauniausieji žygeiviai ir ištikimiausieji žmogaus draugai, jų keturkojai.

Šis žygis tarsi apglėbė visus metų žygius, visas patirtis, visus žygeivius. Renginys, rodos, priartino prie didžiausių ir nuostabiausių metų švenčių laukimo.

Pėsčiųjų turas linki visiems nuostabių patirčių ir ramiai džiugaus šv.Kalėdų ir Naujųjų Metų laukimo laiko.

Iki susitikimo pirmajame 2023 metų pėsčiųjų žygyje ,,Velnio kelias“!

Visų žygių aprašymus galite matyti mūsų pagrindime PTuras puslapyje: https://pesciujuturas.lt/

Visus masinius žygius rasite: Masiniai žygiai

Visus solo žygius rasite: Solo žygiai

Renginį maitins: www.armylife.lt

Loading