Ką pasiimti į žygį?
Patarimai žygeiviui Kaip apsirengti, ką kimšti į kuprinę besiruošiant savaitgalio žygiui su pesciuju turo komanda?
Vertėtų pabrėžti, kad didžiausia dalis daiktų yra vienodi nepriklausomai, kur ir kaip keliausite ar tai būtų sąskrydis ar kelionė dviračiu, ar su baidare, ar su pėsčiųjų turo komanda pėsčiųjų žygyje. Čia pateikiami svarbiausi patarimai jūsų sėkmingam laisvalaikio praleidimui ! 🙂 ________________________________________
Kokie drabužiai pėsčiųjų turuose svarbūs?
Kojinės – geriausios kojinės močiutės kojinės!!! Iš tikrųjų jeigu tikslas siekti finišą su sveika koja, be puslių ant pėdų ir kulnų geriausia natūralių siūlų kojinės. Geriausias variantas yra dvi poros kojinių, vienos – plonos, ant viršaus storos kojinės (einant labai ilgus atstumus).
Kelnės – Turėti atsargines kelnes nėra būtina, kadangi kojų nepritrinsime, nebent jas skaudės kaip sakoma ar žinote, kas yra vienintelis pas žmogų dalykus, kuris neperšlampa? Žmogaus oda 🙂 mintį turbūt supratot!
Striukė – striukę geriausia neštis kuprinėje, esant drėgnam ar šaltam orui rekomenduojama turėti neperšlampamą striukę. Tik ji turėtų būti plona, ne stora. Judant nebūna šalta, o apsirengus storą striukę ir einant ilgą distansiją bus tikrai nekomfortiška. Būsite sukaitęs, o sustoję staigiai sušalsite, nes prakaitas konvertuosis į šaltį
Apatiniam trikotažui ar marškinaičiams – būti apsirengus mažiau sintetinę medžiagą.
Ką prikimšti į kuprinę?
Miegmaišis. Miegmaišis turi būti talpus ir plonas, kad neužimtų vietos ir liktų kitiems daiktams.
Kilimėlis. Privalomas daiktas, žiemos metu, bei bet kuriuo sezonu nakties metu. Taip pat jeigu pageidaujate ir vasarą galima neštis, tačiau galima išsidrėbti ir ant žodės. Kilimėlis turi būti gana storas, kad nepersiskverbtų jau po minutės vanduo ir nesušlaptų pasturgalis.
Šaukštas. Įsivaizduok, neabejoju, kad kažkur keliaudamas ar žygiuodamas pėsčiųjų žygyje, pamiršai šaukšą ir tau tikrai kyla pyktis, kad tavo draugai doroja košę su įrankiais, o tu jų tiesiog neturi. Tai yra Nr. 2 keliautojo kuprinėje, neužimantis vietos.
Peilis – neabejokit sulankstomas peilis būtinas, kad nepradurtų kažko. Atsipjauti, nupjauti šakelę, ar paaštrinti. Pjauti virvę. Tai yra universalus daiktas visur. Tie prie maisto tiek gamtoje kažką statant ar taisant.
Puodelis – privalumas turėti tačiau nėra būtinybė.
Degtukai – kaip įkursime laužą jeigu ne su degtukais ! Privalom turėti, nors ir nenaudosim, to prireiks tikrai ne kartą.
Higienos reikmenys – na higiena tai priklauso kuriam laikui keliausime. Viena iš būtiniausių higienos priemonių tualetinis popierius.
Nepamirštame, kad PTuro taisyklėse, kurias rasite pagrindėje svetainės meniu grafoje yra paminėti reikalaujami daiktai žygio metu !