Antalija. Ką pamatyti Turkijoje?

Daugybė  PTuro skaitytojų keliauja į Turkiją poilsiauti, keliauti ir pažinti šios šalies. Mes pateikiame Jūsų dėmesiui vienas labiausiai vertinamų vietų Antalijoje.

Turkijos kurortai, itin traukia tiek didelius tiek mažus keliautojus, dėl puikaus oro, pramogų bei viskas įskaičiuota pasiūlymų. Keliautojams patinka geras, kainos bei kokybės santykis. Nuostabi gamta, puikus aptarnavimas, egzotiškos ir unikalios ekskursijos po žymiausias vietas kurias ir aptarsime. Iškeliavome į Turkiją 2022 metų balandžio 28 d. Teko girdėti, jog tokiu metu oras bus tiesiog nenuspėjamas. Gali lyti, būti šalta. Eilinį kartą įsitikinome, kad orų prognozės balandžio – gegužės mėn. Turkijos kurortuose gali būti klaidingos. Kasdieną mėgavomės 25 – 30 laipsnių šiluma, tiesa vakarais vis dar atvėsdavo ir norėdavosi apsirenti šiek tiek šilčiau.

Apsistojame viešbutyje “Wind Of Lara Hotel & SPA” (5*)

Viešbutis “Wind Of Lara Hotel & SPA” tikrai modernus, erdvus. Lokacija itin patogi – 19 km nuo Antalijos miesto centro ir 12 km nuo Antalijos oro uosto. Viešbutyje rasite visus reikiamus patogumus puikioms atostogoms: vaikų žaidimų kambarys, DISCO, Spa zona, Kirpėjo – stilisto paslaugas, erdvūs baseinai, nuvežimas iki jūros (kas pusvalandį), kasdienis kambarių tvarkymas, puikūs kokteiliai bei vakarinės programos (vaikams ir suaugusiems).

Viešbutyje patiekiamas maistas nustebino įvairove bei kokybe. Dauguma patiekalų net gi priminė europietišką virtuvę. Personalas itin malonus ir visada besišypsantis.

Šalia viešbučio yra pagrindinė parduotuvių bei pramogų gatvė, kuri sutemus labai traukia turistus iš visų šalia esančių viešbučių.

Viešbutį rinkomės atsižvelgdami į lokaciją, kainą, žvaigždutes, pramogas. Supratome tai, kad viešbučiai esantys iki 700 m nuo jūros yra žymiai prabangesni ir pigesni. O juk prasieiti tik 10 minučių. Ką mes rekomenduojame aplankyti?


Antalija.
Žinoma pirmiausia mes nusitaikėme į miesto širdį – Antaliją. Norėjome aplankyti senamiestį bei paneigti visus mitus apie tai, kokia Turkija banali. Senamiestis nusodintas apelsinmedžiais bei alyvmedžiais. Tai suteikia ne tik puikų kurorto vaizdą, bet ir nuostabų kvapą vaikštant Antalijos senamiesčio (turkiškai – kaleici) gatvelėmis. Žingsniuojant link jūros praeiname ne vieną nuostabų parką, Nužingsniavus iki apžvalgos aikštelės atsiveria kerintys jūros ir miesto pakraščio vaizdai. Begalės kavinių su didelėmis ir skaniomis maisto porcijomis tik už 12-14€. Galima sutaupyti perkant maistą miesto glūdumoje, jis ten pigesnis, apie 6€. Svarbu paminėti, kad turkų pasididžiavimas yra kebabai. Vertėtų pabrėžti, kad einant per prekybines vietas, jus nuolat kvies apsipirkti ir bandys ištraukti iš jūsų kuo daugiau pinigų. Visgi jeigu jūs kažką norėsite įsigyti pas turką, maksimaliai mažinkite daikto kainą, kadangi jie mėgsta derėtis.

Pamukalė
Turkijos vizitinė kortelė, kurią privalo aplankyti kiekvienas atvykęs į šią šalį.  Fenomenalaus grožio baseinai baltame kalno šlaite. Tuo pačiu galėsite aplankyti Kleopatros baseinus, kuriuose besimaudydamas jautiesi tarsi būtum šampano taurėje. O juk teigiama, kad pati Kleopatra maudydavosi baseinuose ir atjaunėjo daug metų 🙂

Alanijos akvariumas ir vaško figūrų muziejus.
Pats ilgiausias pasaulio akvariumas yra Alanijoje!! Jis siekia net 130 metų ilgį, kuriame išvysi milžinišką įvairovę žuvų atvežtų iš viso pasaulio 🙂 Taip pat akvariume patalpintas numuštas II pasauliniame kare dalyvavęs Italijos karinių pajėgų lėktuvas. Tikrai įspūdinga ir verta 🙂 Tame pačiame muziejuje išvysite nuostabią vaško įžymybių kolekciją. Galėsite gyvai išvysti tokius asmenis kaip Albertas Enštein’as, Steave Jobs’as, Rihana, Bayonce, Donaldas Trumpas, Vladimiras Putinas, Haris Poteris ir daugybė kitų įžymybių..

Keltuvas lynu (Cable car).
Antalijos keltuvas jungia Antalijos jūros pakrantę ir Tahtali kalną, kuris yra 2,8 km virš jūros lygio. Išvysite žadą kerinčius vaizdus. Tai yra ganėtinai nauja pramoga Antalijoje.

Dudeno kriokliai.
Dudeno krioliai yra natūraliai susiformavę kriokliai užmiestyje. Kriokliai išteka pačiame Antalijos mieste Dudeno parke.

Visas maršrutas sudėtas į žemėlapį, kurį galėsite naudoti:

Vertėtų pabrėžti, kad internetas Turkijoje kainuoja didelius pinigus, todėl reikėtų atsisiųsti google žemėlapius, kurie veikia režimu neprisijungus prie interneto. Geros kelionės!

Visos PTuro kelionių naujienos: NAUJIENOS

Loading