Italija. Ką pamatyti Venecijoje?

VenecijaItalijos miestas, išsidėstęs šiaurėje. Sudaryta iš salelių. Veneto regiono sostinė.

Vienas didžiausių turistų traukos centrų dėl savo unikalių vandens kanalų. 1987 m. miestas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ir tai buvo padaryta visiškai neveltui 🙂

Šis miestas pasižymi reguliariais potvyniais. Jis turi 118 salelių ir 150 įspūdingo grožio kanalėlių. Miesto kanalai sujungti net 400 tiltais, tačiau miesto pagrindinis transportas yra laikomas – vandeniu. Įdomu tai, kad Venecija yra vienas didžiausių Europos miestų, tačiau jame yra mažiausiai automobilių.

Pagrindinis keliavimo būdas Venecijoje yra valtis, kitaip vadinama Gondola. Bent vieną šimtmetį atgal 1800 metais, gondolų Venecijoje buvo apie 2000, o šiuo metu išlikę tik apie 400. Vertėtų paminėti, kad praplaukti su gondola jums kainuos bent – 80 eurų. Jeigu išmėginsite šį malonumą, neišsigaskite, valtis pakrypusi į dešinę pusę, kadangi vairalazdė yra tik dešinėje ir tai leidžia lengviau irklininkui vairuoti ir sukinėtis ratais.

Vienas idomesnių faktų tas, kad 1562 m. buvo paskelbtas nutarimas, reikalaujantis visas gondolas dažyti juodai, kad gyventojai liautųsi demonstravę savo turtingumą. Ypatingomis progomis jos puošiamos gėlėmis.

Venecija turi vieną oro uostą – Marko polo, tačiau dažniausiai kelionės iš Lietuvos jus skraidins į Treviso oro uostą.

Štai ir prasideda mūsų rudens kelionė 🙂

Atsikėlėme ankstyvą rytą – 07:00 val. Mūsų skrydis 12 val. ir 30 min., tad turime gražaus laiko susitvarkyti savo kuprines kelionei. Kaip visada mėgstame įsimesti kelis užkandėlius, kadangi lėktuve viskas kelis kartus brangiau. Kai kada pasmaguriaujame maistu ir lėktuve, tačiau teko girdėti, apie nekokybišką ir neskanų maistą, nehigieniškas sąlygas ne iš vieno oro linijų atstovo 🙂

Kadangi lapkričio 18 d. Lietuvoje pradėjo snigti, teko kelionę atidėti 1 valandai. Pati kelionė truko tik 2 val. ir 20 minučių. Ji neprailgo. Venecijojos laiku, nusileidome 14 valandą. Smagu žinoti, kad turime ilgesnę dieną! 🙂

Apsistojame bute, su visais patogumais. Ieškantiem, kur apsistoti ypač rekomenduojame tą daryti ne per booking, o per google maps – priartinus vietovę ir įvedus žodį “Hotels”. Neabejoju, kad rasite pasiūlymų nuo 40 iki 1200 eurų už naktį. Kiekvienas renkasi pagal savo poreikius ir norus. Jeigu skrendate tik kelioms dienoms, siūlome nepataupyti ir užsisakyti šiek tiek brangesnį viešbutį pačioje Venecijoje, kadangi sugaišite daug laiko keliaudami ir prarasite itin daug laiko kelionei iki norimo ištyrinėti miesto.

Taip, aš nežinojau, kad Venecija yra kaukių miestas. Visi turbūt esate girdėję apie Venecijos festivalį ar filmus, kuriuose yra dėvimo žymiosios Venecijos kaukės. Mieste ypač daug suvenyrų parduotuvių, kurios prekiauja šiomis kaukėmis. Kai kurios jų gali atrodyti kiek bauginančiai, tačiau tikram Venecijos italui, tai yra normalu 🙂

Keliaujant gilyn į miesto senamiestį atsiverdavo vienas po kito gražesni vaizdai.

Italija. Ką pamatyti Venecijoje?

Šv. Morkaus aikštė.

Napoleonas Bonapartas šią aikštę kažkada vadino „elegantiškiausia Europos svetaine“. Tai yra svarbiausia Venecijos vieta. Joje įsikūrusi Bazilika ir Rūmai, Kampalinė. Šioje vietoje pasimėgauti kavos puodeliu ypač prabangus reikalas. Paėjėkite vos kelis šimtus metrų ir kainos bus pigesnės nei Lietuvoje.

Šv. Morkaus bazilika.

Š. Morkaus bazilika – įspūdingas statinys. Jos forma atitinka kryžių. Visas objektas papuoštas mozaikomis, kurios atspindi Bizantiją. Auksu ir brangakmeniais išpuošta altorius. Pamatysite virš 100 relikvijų.

Kampanilė.

Ši vieta atveria įspūdingą vaidą į visą Venecijos miestą ir jos salynus. Vakare vaizdas kiek prastesnis, todėl rekomenduojame atvykti būtent dienos metu. Tai ne Paryžius, kur vakare visas miestas šviesus savo gyvomis gatvėmis, tai – Venecija, kurios senamiestis matomas tik dieną. Apžvalgos bokštas jums kainuos 10 eurų.

Kalėjimas – muziejus.

XVI amžiuje buvo nuspręsta kitame kanalo krante priešais Dožų rūmus pastatyti kalėjimą, kuriame būtų kaliniai. Kalinys eidamas per tunelį virš kanalo paskutinį kartą per langelį pažiūrėdavo į Veneciją ir eidavo atlikti bausmės.

Dožų rūmai.

Šie rūmai buvo naudojami kaip gynybiniai įtvirtinimai. Gaisro metu rūmai buvo sunaikinti. Rūmuose apie 14-15 amžių buvo įsikūrusi miesto valdžia. Šie rūmai sujungti su Kalėjimu – muziejumi.

Rialto tiltas.

Venecijos kertinis objektas – Rialto tiltas. Nuo jo atsiveria įspūdingas didžiausias Venecijos kanalo vaizdas.

Burano sala.

Viską aplankius ir turint laiko, skubėkite aplankyti spalvotųjų Burano salų gatvių. Ši sala garsėja spalvingais namais, gražiais kanalais. Taip pat šioje gatvėje šurmuliuoja meninikai iš viso pasaulio. Sala nutolusi nuo Venecijos apie 10 km. Plaukti į ją galima su vaporetto- vietiniu keltu. Salos gyventojas yra įspaustas į rėmus ir kaskartą jeigu nori rekonstruoti ar perdažyti savo gyvenamąjį namą privalo gauti savivaldybės leidimą.

Akademijos galerija.

Šioje galerijo išvysite pačią didžiausią saugomų darbų parodą. Muziejus eksponuoja vietinių venecijiečių meno darbus. Senais laikais šioje vietoje veikė menininkų mokykla.

Šv. Džordžo Magore bazilika.

Vienuolyno kompleksas. Neabejokite šios bazilikos pranašumais prieš kitus lankomus objektus. 16 a. renesanso stiliaus fasadai, ryškiai kontrastuojantys su lagūnos vandeniu.

Peggy Guggenheimo kolekcija.

Šią kolekciją sukaupė amerikietė milojonierė P.Guggenheim. Ši kolekcija išsidėsčiusi prie pat didžiojo vandens kanalo.

Šv. Marijos sveikatos bazilika.

Įspūdingo grozio ir neprilygstamos architektūros statinys. Šiai bazilikai turėtumėte skirti vieną didžiausių prioritetų. Ji yra kitokia, tiek vidum, tiek išore.

ŽEMĖLAPIS


2533