Apie ką byloja senieji ąžuolai ir kur pildosi norai… Kalėdų senelio sostinė 2022 žygis

Apie ką byloja senieji ąžuolai ir kur pildosi norai… Kalėdų senelio sostinė 2022

Pakeliui į Trakus.

Ė, drauguži, ar tik neužsisėdėjai namuose?

Kai danguje nušvinta širdį džiuginanti rudens saulė, o medžių šakose spalvomis mainosi, su vėjo gūsiais besigrumiantys, rudeniniai lapai, pats laikas kilti ir pasižvalgyti po apylinkes apie visų taip pamėgtus Trakus. Sutvarkyti parkai ir miškai, su išsaugotais senaisiais ąžuolynais laukia tavęs. Kada jeigu ne dabar, kartu su šeima ar draugais, pats laikas leistis dienos žygiui po Trakų miesto apylinkes.

Jeigu pakaks jėgų, o tikiu, kad tu ištvermingas keliautojas, aplankysi visas mano rekomenduojamas lankytinas vietas: žmogaus akių ieškančią Angelų kalvą. Beje, tai vieta, kurioje Angelai pildo norus. Patyrinėsi turtingą Lietuvos istoriją menantį Bražuolės piliakalnį. Iš Užutrakio dvaro sodybos pasižvalgysi į Galvės ežere stovinčią Trakų pilį bei praeisi senuoju Bulvių keliu. Įveiksi Varnikų pažintinį taką ir pasilabinsi su ežerėliais – Bevardžiu ir Piliškiu.

Į namus sugrįši pasikrovęs jėgų ir sveikatos visiems naujiems darbams, veikloms ir sumanymams.
Kai ištyrinėsi apylinkes apie senąją Lietuvos sostinę, bus palanku apsilankyti ir pasilabinti su istoriniais Trakais. Bet tai palikime kitam kartui.

Jeigu važiuosi iš Vilniaus, patariu, kelionės pradžioje praeiti Varnikų pažintiniu taku. Tai vieta einanti per Varnikų botaninį-zoologinį draustinį Trakų rajone,Varnikų kaime. Skaisčio ežero pakrantėje esantis 4 kilometrų ilgio pažintinis takas it gyvatė raitosi draustiniu per telkšančią Ilgelio pelkę. Taką patogu įveikti ne tik pėstute, bet ir dviračiu.
-Tikrai nepatingėk ir stabtelėk! Pasigrožėk įspūdingu, šiek tiek nuo tako pradžios nutolusiu Varnikų mišku. Būtent dabar, rudeniui apglėbus medžių viršūnes, miškas atrodo tarytum pasakoje. Dešinėje tako pusėje driekiasi 40 metų, o kairėje – jau 130 metų amžiaus sulaukęs miškas. Žygiuojant mažiau nei penkių kilometrų ilgio mediniu taku laiką praleisi itin gausioje retų augalų, medžių, grybų, kerpių karalystėje. O čia gyvenančių ir žiemoti likusių paukščių balsai sutelks klausymui. Taip pat, pelkėse, abstu retų žinduolių, vabzdžių, varliagyvių ir roplių. Na, o visa įspūdį susitiprins, spėk kas?

Ogi pati gražiausia pažintinio tako vieta Aukštapelkė su ežeriukais – Bevardžiu ir Piliškiu, bei aukštapelkės pakraštyje įrengta apžvalgos aikštelė.

Varnikų pažintinio tako pabaiga vingiuoja senuoju ąžuolynu. Jeigu keliausi su vaikais – tai pati šauniausia pažintinė gamtos pamoka jiems!

Kita vieta į kurią patariu užsukti Užutrakio dvaro sodyba ir parkas. Prašmatnių rūmų ir apylinkių kompleksas pavadintas Galvės ežero baltąja gulbe.

Įspūdingi balti  rūmai su karūnuota terasa ir atvirais paviljonais išsaugojo Liudviko XVI interjero stilių. Nuo šių Galvės ežero krante didingai stovinčių rūmų atsiverianti panorama, patikėk, tau gniaužte užgniauš kvapą!

Magiškas paveikslas – Galvės ežeras su salomis, romantiški pilies griuvėsiai ir Kęstučio kalnu prasidedantis Bražuolės kalvynas – sustabdys duodamas peno akims.

Jeigu pasitelksi vaizduotę, tai vaikščiodamas prancūziškojo stiliaus dvaro parku galėsi pasijusti kaip anuomet, kada parko takeliais vaikštinėjo Grafas Tiškevičius ir jo šeimos nariai. Senasis parkas pasižymi tvenkinių gausa. Juose besimaitinantys garniai ir upinės žuvėdros kaip niekad tave sugebės nustebinti laukinės gamtos artumu. O kur dar reta gyvūnija! Čia aptiktos septynios rūšys šikšnosparnių, daugybė paukščių – juodosios meletos, didieji geniai, naminės pelėdos, nendrinės lingės ir kiti. Vaikams džiugesio suteiks medžių akrobatės voveraitės. O parko ramybę, nurimus lankytojų šurmuliui, mėgsta praalkusios stirnaitės, laputės.
Šiandien lankytojai į Užutrakį dažniausiai atkeliauja sausumos keliu. Nors grafo šeima ir visi patarnautojai šiuo keliu nesinaudojo. Jis buvo skirtas tik ūkio reikmėms, todėl ir pramintasbulvių keliu. Tikrai nepasigausi, jeigu nuspręsi prasieiti šiuo keliu ir tu. Būsi apdovanotas puikia galimybe pasigrožėti pribloškiančiu vaizdu į Galvės ežerą su jame išsibarsčiusiomis salomis bei didinga Trakų salos pilimi. Dabar Bulvių kelyje įrengtos kelios apžvalgos aikštelės su poilsiui skirtais mediniais suoliukais, tad pavargęs galėsi prisėsti ir pailsinti kojas.

Kelionės po Trakų apylinkes pabaigai tikrai verta aplankyti Bražuolės piliakalnį su pilkapynu. Vietomis stačius šlaitus išsaugojęs piliakalnis yra kairiajame Bražuolės upės krante. O įdomus jis vien savo dydžio ir itin gražiomis apylinkėmis. Negailestingas laikas ir gamta pakeitė šlaitus. Piliakalnis gausiai apaugo lapuočiais, pievomis, bet pasivaikščioti saugu ir patogu lankytojams paruoštu taku medžių prieglobstyje.
Viduramžiais ant piliakalnio stovėjo gerai įtvirtinta medinė Bražuolės pilis. Deja,dabar čia nėra likę jokių istoriją menančių detalių. Tik archeologai yra suradę žiestos keramikos, gyvulių kaulų, bokšto pamatų, ūkinio statinio liekanų. O kadaise, XIII a. – XIV a. čia buvo vienas iš didžiausių ir stambiausių žemės centrų, kuriame rezidavo kunigaikštis, vėliau Lietuvos Lenkijos karalius Jogaila.

Bražuolės pilyje 1382-07-06 LDK kunigaikštis Jogaila pasirašė sutartį (vadinamą Bražuolės sutartimi) su Kryžiuočių ordino atstovais.

Noriu, kad savo dienos kelionę baigtum prasmingai. Kviečiu į dvasingam laisvalaikiui, maldai, ar tiesiog ramiam poilsiui skirtą vietą – Angelų kalvą.

Manau esi girdėjęs, jog kiekvienas mūsų turime mus saugančių angelų. O čia išvysi net 53 angelus. Yra be galo graži legenda apie jautrios sielos angelą, kodėl būtent čia yra Angelų kalva. Visos jos nepasakosiu, tik paminėsiu viena, jog angelo paskutiniai žodžiai cit.: „Gausės angelai kalvoje, saugos jie Trakus ir visą Lietuvą, ir taps Trakai taku gerumui ir meilei skleisti!“ Kai atvyksi, ir tave pasitiks Gerosios žinios skelbėjas – angelas Gabrielius. Jis tarsi trimituoja maldų kalvoje, o gausybė angelų jo klausosi.

Tūkstantmečio ženklus simbolizuojantis takas įkurtas 2009 m. Lietuvos tūkstantmečio ir Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios 600 metų jubiliejaus progoms paminėti Angelų kalvoje didingai stovi tvirti 5 metrų aukščio ąžuoliniai paminklai, tradicinių formų koplytstulpiai ir stogastulpiai.

Kiekvienas ant kalvos esantis angelas įkūnija tam tikrą gyvenimo tiesą ar pamatinę žmonijos krikščioniškąją vertybę. Angelai simbolizuoja taiką ir tiesą, dvasios ramybę ir atjautą, meilę ir pasiaukojimą, džiaugsmą, sveikatą, dėkingumą ir viltį…

Vieni globoja šeimas ir mokslą, kiti dvasios ramybę ar sergi Baltijos kelio atmintį.
Štai čia, angelų skulptūromis papuoštoje kalvoje, nuo kurios atsiveria Galvės ežero, Trakų pilies ir Trakų bazilikos ansamblis, gali pasveikinti save ir bendrakeleivius baigus pažintį su Trakų apylinkių lankomomis vietomis.

Prieš sugrįždamas atgalios smagiam atokvėpiui gali užsukti į Skaisčio ežero stovyklavietę. Susikūrę ugnelę drauge su savo bendrakeleiviais pasidalinsite įspūdžiais ir patyrimu.

Na, o žiemą pasitikti kviečiu žygyje Kalėdų senelio sostinė 2022.

Gruodžio 3 dieną drauge su bičiuliais esi laukiamas istoriškai didžiausiame Lietuvos kampelyje – Trakuose! Galiu išduoti paslaptį, jog renginį vainikuos trys kalėdinės patrankos šūviai, kuriuos iššaus tikras Kalėdų senelis!

Visų žygių aprašymus galite matyti mūsų pagrindime PTuras puslapyje: https://pesciujuturas.lt/

Visus masinius žygius rasite: Masiniai žygiai

Visus solo žygius rasite: Solo žygiai

Renginį maitins: www.armylife.lt

Kalėdų senelio sostinė 2022 – BILIETAI

1312