fbpx

SOLO žygis Vilniaus senamiesčiu!

Labas žygeivi!

Tikriausiai svarstei galimybę vienas, su šeima, su draugais ar poroje, o galbūt su bedražygiais iš įmonės prasieiti savarankiškai maršrutu, kuris yra patikrintas PTuro komandos, bei jos ištikimų žygeivių !

Patirk Vilniaus senamiesčio dvasią! Senamiestis formavosi kelis šimtus metų ir čia įamžinta miesto istorija bei svarbiausios kultūrinės įtakos. Pastatai bei jų elementai priklauso įvairiems architektūros stiliams (gotika, renesansas, barokas, klasicizmas, šiek tiek moderno), kurie darniai tarpusavyje susipynę ir papildo vienas kitą. Senamiestyje yra išlikę nemažai autentiškų XIV–XIX a. pastatų. Senamiestyje dominuojantis stilius – barokas. Baroko metu buvo pastatyta dauguma Vilniaus sakralinių statinių: bažnyčių, cerkvių, vienuolynų. Įžymiausi baroko pastatai Vilniuje: 1604 m. pradėta statyti šv. Kazimiero bažnyčia, XVIII a. antrame ketvirtyje pastatyta šv. Jonų bažnyčia su varpinės bokštu kartu su kai kuriais Vilniaus universiteto architektūrinio ansamblio pastatais. Nuo XIII a. iki XVIII a. Vilnius buvo politinis Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės centras, turėjo didžiulės įtakos kultūriniam ir architektūriniam Rytų Europos vystymuisi.
Senamiestyje yra Pilies kalva, kurios viršūnėje stovi Gedimino bokštas ir Aukštutinės pilies įtvirtinimų likučiai. Pilies kalvos papėdėje yra Katedros aikštė, kurioje stovi paminklas Gediminui, Vilniaus katedra. Vilnius- Lietuvos sostinė, privalai ją pažinti! Lauksime visų norinčių pažintį šį nuostabų miestą!

5 km

Startas/finišas: Lukiškių aikštė.

Laikas ir data: kaip pats nuspręsi.

Parkavimas: kaip pats nuspręsi.

1. Pirk bilietą, kuris galioja neribotą laiką;

2. Gauk žemėlapius (popierinius ir elektroninius);

3. Žemėlapio nurodytuose kontroliniuose punktuose nusifotografuok arba nufotografuok punkto vietą (aiškios instrukcijos pateiktos žemėlapyje ir SOLO atmintinėje);

4. Įdėk kontrolinių punktų nuotraukas į Instagram ir facebook pagal SOLO atmintinės nurodymus;

5. Gauk diplomą/ medalį el. paštu!

www.pesciujuturas.lt